Menu

HS Scoreboard

Home Team Home Score Visiting Team Visiting Score Game Date Winning Pitcher Losing Pitcher Save
JL Mann 2 Eastside 1 02-26-2019 Caleb Freeman
Berea 3 Wade Hampton 12 02-26-2019
Travelers Rest 3 Powdersville 0 02-26-2019
Christ Church 7 Palmetto 2 02-26-2019
Crescent 5 Dixie 0 02-26-2019 Crescent Diamond Classic
Saluda 1 Greenwood 13 02-25-2019 Peach Ridge Invitational
JL Mann 0 Eastside 2 02-25-2019 Hunter Taylor Myles Daniels
Dreher 2 Fort Mill 7 02-25-2019 Mikey Tepper Brayden Franse
JL Mann 3 Eastside 0 02-25-2019 Dylan Howard Noah Mitchell Drew Smith
Seneca 5 Walhalla 6 02-25-2019 Woodard Moore Hanvey
Berea 0 Liberty 8 02-25-2019 Stone
Ninety Six 8 Midland Valley 13 02-25-2019 Peach Ridge Invitational
Hillcrest 7 Woodruff 1 02-25-2019 Battle of the Piedmont
Hillcrest 14 Woodruff 0 02-25-2019 Battle of the Piedmont
Wade Hampton 3 Blue Ridge 9 02-25-2019 Deyo
Powdersville 10 Palmetto 0 02-25-2019 Bobby Olsen
Travelers Rest 6 Christ Church 1 02-25-2019
Berea 0 Liberty 8 02-25-2019
Southside Christian 3 Greer 6 02-25-2019
Spartanburg 2 Clinton 1 02-25-2019 Hub City Classic
South Pointe 10 Buford 2 02-25-2019
Batesburg-Leesville 5 Gray Collegiate 4 02-25-2019 Chase Rikard Comporium Invitational
Broome 1 Fox Creek 2 02-25-2019 Hunter Steger 12ks and 2 run HR
Fox Creek 8 Union County 1 02-25-2019 Caleb Baynham...Steger 2 run HR
Northside Christian Academy 9 Heathwood Hall 7 02-25-2019 Jake Amodio
Saluda 4 Midland Valley 7 02-23-2019 Peach Ridge Invitational
Greenwood 7 Emerald 2 02-23-2019 Peach Ridge Invitational
Swansea 1 Fort Mill 19 02-23-2019 Isaac Beirne Ale House Tournament
Spring Valley 6 Wade Hampton (H) 12 02-23-2019 Evan McCutchen Peach Ridge Invitational
Wade Hampton (H) 1 Strom Thurmond 5 02-23-2019 Peach Ridge Invitational
Batesburg-Leesville 6 Bamberg-Ehrhardt 2 02-23-2019 Payton Dawkins Comporium Invitational
Loris 11 Carver's Bay 1 02-23-2019 Kennedy Avant Lacy Hardee Memorial
Carver's Bay 11 Mullins 1 02-23-2019 Lacy Hardee Memorial
Barnwell 12 Calhoun County 1 02-23-2019 Griffin Corley
Crescent 0 Easley 12 02-22-2019 Devyn Bond Bryant Ford
Pelion 15 Wagener-Salley 0 02-22-2019 Dylan Williamson Game Day Turf Invitational
Bamberg-Ehrhardt 1 Orangeburg Prep 4 02-22-2019 Game Day Turf Invitational
Mid Carolina 6 Ninety Six 1 02-22-2019 Peach Ridge Invitational
Strom Thurmond 5 Abbeville 4 02-22-2019 Peach Ridge Invitational
West Oak 4 TL Hanna 12 02-22-2019 Merritt Cain
Andrew Jackson 2 Aiken 4 02-16-2019 DP scrimmage @ Blythewood HS
Greenville 0 Spring Valley 6 02-16-2019 DP Scrimmage @ Blythewood
Wando 4 Greenville 6 02-16-2019 DP Scrimmage @ Blythewood HS
Spring Valley 3 Wando 7 02-16-2019 DP Scrimmage @ Blythewood HS
James Island 10 Phillip Simmons 0 02-16-2019 DP Scrimmage @ Ashley Ridge HS
West Ashley 12 May River 0 02-16-2019 DP Scrimmage @ Ashley Ridge HS
Ashley Ridge 8 Beaufort 1 02-16-2019 DP Scrimmage @ Ashley Ridge HS
Blythewood 14 Nation Ford 0 02-15-2019 DP Scrimmage @ Blythewood
River Bluff 4 Mauldin 8 02-15-2019 DP Scrimmage @ River Bluff HS
Wilson 8 Latta 7 02-15-2019 DP Scrimmage @ Wilson HS
South Florence 8 Cheraw 2 02-15-2019 DP Scrimmage @ S. Florence HS
Darlington 3 Lake View 1 02-15-2019 DP Scrimmage @ S. Florence HS
Laurens 4 Abbeville 12 02-14-2019
Abbeville 6 Greenwood 5 02-11-2019
Cardinal Newman 4 North Augusta 7 02-09-2019 DP Scrimmage LHS Site
Eastside 7 Spartanburg 7 02-09-2019 DP Scrimmage-Dorman Site
Dorman 4 Blythewood 3 02-09-2019 Russell Parry (HR)
Lexington 6 Hillcrest 5 02-09-2019 DP Scrimmage LHS Site
Westwood 4 Pelion 9 02-09-2019 DP Scrimmage Lexington
Boiling Springs 4 JL Mann 1 02-09-2019 Ben Hutchins (HR)
Riverside 11 Greer 3 02-08-2019
Seneca 6 Westside 2 02-07-2019
Laurens 5 Seneca 2 02-06-2019
Yankees (Mid-Atlantic 20's) 3 Royals (SC 20's) 8 09-23-2018 Ty Olenchuk (Dutch Fork) Border Battle
Mets (SC 19's) 1 Braves (NC 19's) 1 09-23-2018 Border Battle
Mets (SC 19's) 2 Padres (Mid-Atlantic 19's) 1 09-22-2018 Will Smith (Conway) Clay Cox (Byrnes) Border Battle
Giants (VA 20’s) 4 Royals (SC 20’s) 5 09-22-2018 Samuel Swygert (South Aiken) Cade Austin (Chapin) - Border Battle
Southwest 0 Midwest 2 08-12-2018 Seth Richardson JJ Shelton Cal Herndon
Southeast 6 Northwest 6 08-12-2018
Mideast 4 Northeast 10 08-12-2018
Midwest 7 Mideast 5 08-11-2018 Cade Austin Brett Percival Samuel Swygert
Southwest 2 Southeast 4 08-11-2018 Will Smith Chris Watkins Ethan Salak
Northwest 2 Northeast 7 08-11-2018 Kirby Connell Alex Edmondson
Dorman (25-8) 14 River Bluff (25-9) 4 05-19-2018 Hunter Smith Ricky Williams Hennessey; Game 3: Dorman 5A State Champs
Latta (24-8) 4 Chesnee (17-10) 3 05-19-2018 Hunter Sawyer Nate Lamb Game 3: Latta Wins 2A State Championship
McBee (22-10) 3 Hannah-Pamplico (18-11) 2 05-19-2018 McBee wins 1A State Championship
Chesnee (17-9) 2 Latta (23-8) 1 05-17-2018 Austin Brown Noah Henderson Game 2, 2A State Finals
Dorman (24-8) 7 River Bluff (25-8) 0 05-16-2018 Tanner McCallister Game 2, 5A State Finals
Chapin (27-6) 2 Airport (26-7) 1 05-16-2018 William Privette Chapin-AAAA State Champions
Seneca (22-10) 0 Bishop England (31-2) 1 05-15-2018 Geoffrey Gilbert Ryan Moore BE-AAA State Champions
Pee Dee Academy 3 Robert E Lee Academy 5 05-15-2018 Dustin Kennedy Timmy Felder
Robert E Lee Academy 0 Pee Dee Academy 2 05-14-2018 Garrett McDaniels Windham
Bishop England 2 Seneca 1 05-12-2018 Gregory Sanders Bryson Whaley Leo Albano; Game 1: 3A State Finals
Latta 5 Chesnee 3 05-12-2018 McLeod Carmichael Nate Lamb Game 1: 2A State Finals
Hannah-Pamplico 5 McBee 7 05-12-2018 Clark Kirkley Zach Poston Game 1: 1A State Finals
River Bluff 9 Dorman 1 05-12-2018 Ricky Williams Michael Eggert Game 1: 5A Finals
Airport 0 Chapin 8 05-12-2018 Cade Austin Justin Allen Game 1: 4A Finals
Seneca 3 Indian Land 0 05-09-2018 Ryan Moore Nolan Bolt
Chesnee 7 Ninety-Six 6 05-09-2018
Dorman 13 TL Hanna 15 05-09-2018 Game 1
River Bluff 4 Lexington 0 05-09-2018 Grant Brittingham Jonathan Howlett
South Aiken 4 Airport 11 05-09-2018 Dalton Mims Dalton Lawless Game 2
Airport 1 South Aiken 5 05-09-2018 AJ Deibel Game 1
Chapin 2 St. James 3 05-09-2018 Anthony Peck Game 1
Gilbert 1 Bishop England 2 05-09-2018 Geoffrey Gilbert Game 2
Bishop England 2 Gilbert 3 05-09-2018 Game 1
Latta 5 Johnsonville 4 05-09-2018
Lake View 3 Hannah-Pamplico 4 05-09-2018
St. James 1 Chapin 6 05-09-2018 Game 2
Dorman 5 TL Hanna 2 05-09-2018 Tanner McCallister Game 2