Menu

HS Scoreboard

Home Team Home Score Visiting Team Visiting Score Game Date Winning Pitcher Losing Pitcher Save
Gray Collegiate 7 Newberry 3 04-22-2022 Brent Stukes JT Edwards
Ashley Ridge 12 Summerville 2 04-22-2022 Andrew McLaughlin (CG) T. White
Mullins 0 Marion 12 04-22-2022
Chesnee 13 Landrum 1 04-22-2022
Florence Christian 5 Hampshire (WV) 2 04-22-2022 Pierce Matthews Alex Hott Mingo Bay
Brashier Middle College 15 Greer Middle College 7 04-22-2022
Dillon 1 Loris 12 04-22-2022 Hayden Day Myles
Florence Christian 13 PikeView (WV) 0 04-21-2022 Pierson Gray Zachary Rose Mingo Bay
Pinewood Prep 10 First Baptist 0 04-21-2022 Noah Cadiz Jayden Sadler
Rock Hill 3 Northwestern 12 04-21-2022 Clack Towell Smith
St. Joseph’s Catholic 13 Blacksburg 1 04-21-2022 Bryson Davis
Loris 4 Conway 7 04-21-2022 Dillon Pruitt Jackson Huff
Strom Thurmond 15 Swansea 0 04-21-2022 Cody Davenport Dylan Sease
Bishop England 5 Philip Simmons 7 04-21-2022 Tristan Skipper Hayes Daniel Grayson Mitchell
Landrum 2 Chesnee 1 04-21-2022
Greer Middle College 14 Brashier Middle College 3 04-21-2022
Sherman (NY) 1 Florence Christian 7 04-20-2022 Tanner Lewis Holden Allen Mingo Bay
Carolina Forest 8 St. James 0 04-20-2022 Bryson Butler Keagan Brown Carolina Forest Region VI-5A champs
Green Sea-Floyds 1 Pee Dee Academy 5 04-20-2022 Reyn Watson Dalton Stroud
Union County 8 Lewisville 3 04-20-2022 Tanner Hardin Ben Coyle
Summerville 1 Ashley Ridge 3 04-20-2022 Chase Stryker (CG) C. Robinson
Palmetto 3 Wren 12 04-20-2022 Josh Smith Dickerson
BHP 1 Easley 0 04-20-2022 Jeremiah Hampton
Gaffney 0 Clover 2 04-20-2022 Caleb Cox Drew Medley Dion Brown
Midland Valley 3 Strom Thurmond 5 04-20-2022 Colton Mayson
Blacksburg 7 St. Joseph’s Catholic 1 04-20-2022 Lucas Earls
Northwestern 3 Rock Hill 2 04-20-2022 Darden Gladstone Sarna
Bluffton 2 James Island 3 04-20-2022 Keillor Osbon Miles Frye
Wando 14 Goose Creek 4 04-20-2022 Mac Ketchin
Cross Creek 6 North Augusta 16 04-20-2022
Philip Simmons 4 Hanahan 16 04-20-2022 Weston Brooks
JL Mann 2 Hillcrest 3 04-20-2022
Fox Creek 1 Strom Thurmond 4 04-19-2022 Drew Johnson C. Lepard
Carolina Forest 5 St. James 1 04-19-2022 Josh McCusker (CG) Mason Haarr
Florence Christian 4 Beekmantown (NY) 2 04-19-2022 Gabe McLaughlin Anthony Marion Bradley Shelley Mingo Bay
Eastside 6 Laurens 3 04-19-2022 Mavis Graves Jackson Edwards Garrett Dehlinger (Region Champs)
Daniel 1 BHP 3 04-19-2022 Harrison Crawford
Clover 2 Gaffney 1 04-19-2022 Sam Czyz (CG) Scout Gillfilan Clover Region III AAAAA Champions
Wren 10 Pendleton 0 04-19-2022 Nate Austin
Union County 0 Chapman 5 04-19-2022 Montalvo Hughes
Loris 13 Dillon 1 04-19-2022 Thomas Cox
Wando 3 Goose Creek 0 04-19-2022 Branton Little Bass Robbie Wattie
Palmetto 16 Southside 0 04-19-2022 Brady Davenport
Southside 0 Palmetto 15 04-19-2022 Ethan Bain
Blue Ridge 1 Powdersville 7 04-19-2022 Eli Hudgins
Woodland 9 Philip Simmons 5 04-19-2022 Ty Peterson
Marion 10 Mullins 0 04-19-2022 Tre Johnson (NH)
Broome 4 Woodruff 3 04-19-2022 Jeb Dawson Stetson Schubach Brady Jones
Ashley Ridge 0 Summerville 6 04-19-2022 T. Tavormina CJ VanSlooten
First Baptist 0 Pinewood Prep 17 04-19-2022 Dalton Bisbano Walker Traxler
James Island 9 Bluffton 2 04-18-2022 Owen French Nico Martucci Region 7 AAAA Champions
North Augusta 5 Aiken 3 04-18-2022 Brayden Stone Isaiah Trull
Wren 10 Greenville 0 04-16-2022 N. Austin
Carolina Forest 4 Carmel Christian (NC) 3 04-15-2022 Andrew Buffkin Mingo Bay
Boiling Springs 10 Gaffney 1 04-15-2022 Jackson Cole
Georgetown 10 Waccamaw 2 04-15-2022 Drew Holcombe
Brashier Middle Charter 11 Blacksburg 14 04-15-2022 Isaac Westmoreland
Chapin 3 TL Hanna 0 04-14-2022 Gray Wells Batchelor Brok Reeves, SCDI
Dutch Fork 3 Hillcrest 1 04-14-2022 SCDI
James Island 11 Ashley Ridge 1 04-14-2022 Trip Brown Ryan Bruno H.I.T Tournament Steadman Div. Championship
York 0 Clover 6 04-14-2022 Caleb Cox Cooper Parks YCHS Spring Break Slugfest Championship
Powdersville 3 Pendleton 2 04-14-2022 Braden Williams
Carolina Forest 5 Yorktown (VA) 0 04-14-2022 Nolan Alexander (PG) Mingo Bay
River Bluff 3 Gray Collegiate 0 04-14-2022 Hudson Brent Stukes Championship Forest Acres Classic.
Wando 5 Summerville 2 04-14-2022 Calder Garris Carson Messina Hatfield Division Championship of the H.I.T
Blacksburg 16 Brashier Middle Charter 1 04-14-2022 Lucas Earls
Blue Ridge 2 Wren 11 04-14-2022 J. Allen
Florence Christian 3 PAC 0 04-14-2022 Tanner Lewis Brayden Shealy
Ridgeview 1 Rock Hill 5 04-14-2022 Cole Canty
Chapin 7 TC Roberson 6 04-13-2022 Foster Apple Brock Reeves; SCDI
Gilbert 0 Fort Mill 1 04-13-2022 Connor Rasmussen Fort Mill- Sandlapper Tournament Champions
TL Hanna 0 Lexington 2 04-13-2022 Brandon Cromer SCDI
Blythewood 6 Hillcrest 3 04-13-2022 Kevin Steelman Colin Elmore Jacob Hardy; SCDI
Powdersville 8 JL Mann 1 04-13-2022 Evan Moon
Clover 12 Northwestern 4 04-13-2022 Blake Sanders Nate Clack YCHS Spring Break Slugfest
Stratford 12 Pinewood Prep 13 04-13-2022 Lowden Olsen Bradin Mills Trey Blume
James Island 10 Oceanside Collegiate 0 04-13-2022 Hogan Garner Andrew Bowers
Berkeley 2 Spartanburg 1 04-13-2022 Drew Connolly SCDI
Airport 4 Chapman 3 04-13-2022
Wando 12 St. Edward, OH 10 04-13-2022 Mac Ketchin L. Godlewski H.I.T
Midland Valley 0 North Augusta 14 04-13-2022 Jaxon Jean
Strom Thurmond 8 Saluda 1 04-13-2022 Will Logue
Gray Collegiate 2 Eastside 7 04-13-2022 JT Edwards Forest Acres Classic
Gaffney 13 Boiling Springs 18 04-13-2022 Tristan smith
Travelers Rest 1 Palmetto 5 04-12-2022 Harrison Estes
River Bluff 3 Hammond 1 04-12-2022 Forest Acres Classic
Lexington 4 Brookland-Cayce 6 04-12-2022 BJ Etheridge Reece Marcum Jackson Thomas; SC Diamond Invitational
Union County 10 Emerald 3 04-12-2022 Kay Hughes.
Hickory Grove Christian (NC) 11 Pinewood Prep 9 04-12-2022 Colby Vanhook Tyler Weckesser
Blythewood 6 Dutch Fork 3 04-12-2022 Davis Wright Aidan Blevins Zac Cowan; SC Diamond Invitational
Horseheads (NY) 1 Carolina Forest 10 04-12-2022 Bryson Butler Mingo Bay
Chapman 7 Broome 3 04-12-2022 Ricky Montalvo Adam Stacy
Waccamaw 5 Georgetown 13 04-12-2022 John Henry Sasser
Liberty 8 Christ Church 7 04-12-2022 Bledsoe
Gray Collegiate 2 Miller, Virginia 1 04-12-2022 Peyton Starkey J. Exum Forest Acres Classic
Clover 7 South Pointe 2 04-12-2022 River Joye YCHS Spring Break Slugfest
James Island 8 Reagan (NC) 4 04-12-2022 Keillor Osbon Levi Strahm Trip Brown
J.L. Mann 5 BHP 8 04-12-2022 Logan Lollis
Carolina Academy 1 Florence Christian 11 04-12-2022 Gabe McLaughlin Tucker Kirby
Wando 12 Mamaroneck, NY 1 04-12-2022 Max Whitmer J. Jaeger H.I.T