Menu

HS Scoreboard

Home Team Home Score Visiting Team Visiting Score Game Date Winning Pitcher Losing Pitcher Save
Toggle 02-29-2020 ( 1 )
Greenwood 0 Dutch Fork 3 02-29-2020 Dante Chirico Barbour Peach Ridge Invitational
Toggle 02-28-2020 ( 8 )
Dutch Fork 15 Midland Valley 7 02-28-2020 Olenchuk Silas Peach Ridge Invitational
Hillcrest 8 Woodmont 1 02-28-2020 Matt Parsons Hillcrest Ram Invitational
Woodruff 1 Eastside 2 02-28-2020 Fowler Hillcrest Ram Invitational
Abbeville 14 Mid Carolina 1 02-28-2020 Overholt Peach Ridge Invitational
Strom Thurmond 12 Clinton 2 02-28-2020 Patterson Peach Ridge Invitational
Indian Land 2 Chapman 8 02-28-2020 Cothran PBR Shipyard
Batesburg-Leesville 9 Calhoun County 2 02-28-2020 Kolby Craps
Byrnes 8 James Island 7 02-28-2020
Toggle 02-22-2020 ( 4 )
Greer 2 Hillcrest 7 02-22-2020 Matt Parsons Eli Monday DP Scrimmage
Mauldin 9 Lexington 1 02-22-2020 DP Scrimmage
Greenville 1 Riverside 3 02-22-2020 DP Scrimmage
Strom Thurmond 5 North Augusta 12 02-22-2020
Toggle 02-19-2020 ( 2 )
Blue Ridge 5 Powdersville 2 02-19-2020 Lowe Seigler
Berea 6 Powdersville 20 02-19-2020 Jeter Mullon
Toggle 02-17-2020 ( 1 )
AC Flora 4 Chapin 5 02-17-2020
Toggle 02-15-2020 ( 6 )
South Aiken 8 Fort Mill 8 02-15-2020
Berkeley 5 AC Flora 3 02-15-2020
Lakewood 2 Midland Valley 7 02-15-2020 DP scrimmage at Lakewood HS
Midland Valley 4 Camden 1 02-15-2020 DP scrimmage at Lakewood HS
Chapin 5 Berkeley 5 02-15-2020
Lakewood 9 Wando 8 02-15-2020
Toggle 02-14-2020 ( 1 )
Blythewood 11 Dorman 6 02-14-2020
Toggle 09-29-2019 ( 1 )
SC Royals (21's) 0 NC Red Sox (21's) 3 09-29-2019 BJ Williams Border Battle Notes: Magdiel Cotto (2 IP, 0 R, 4 K), Braison Bourne (2 IP, 0 R), Jalen Vasquez/Jack Renwick (2B)
Toggle 09-28-2019 ( 2 )
Royals (SC 20’s) 8 Yankees (Mid-Atlantic 20’s) 5 09-28-2019 Sam Swygert Border Battle Notes: Caden Grice (2-3, HR), Sam Swygert (2 IP, 0 R), Adam Renwick (2-3, 3B)
SC Mets (21’s) 4 VA Brewers (21’s) 4 09-28-2019 Border Battle Notes: Aiden Hunter (3 IP, 0 R), Carter Daniels (2 IP, 0 R), Dariyan Pendergrass (2-2, 2 runs)
Toggle 09-27-2019 ( 1 )
Yankees-South (22-23's) 7 Mets-North (22-23's) 7 09-27-2019 Futures Game Notes: Shortened to 7 innings due to weather; Hayden Thomas (IP, 3 K), Campbell Smithwick (2-2, 2B, 2 RBI), Hogan Garner (3-run 2B)
Toggle 08-11-2019 ( 3 )
Southeast 12 Midwest 1 08-11-2019 Dante Chirico Cameron Freeman
Southwest 13 Northeast 9 08-11-2019 Pat Monteith Tristan Bissetta
Mideast 13 Northwest 10 08-11-2019 Cody Craig Grayson Hollingsworth
Toggle 08-10-2019 ( 3 )
Midwest 3 Mideast 1 08-10-2019 Samuel Swygert Landon Lucas Chris Veach
Southwest 13 Southeast 1 08-10-2019 Connor Brinson Ethan Salak
Northwest 8 Northeast 5 08-10-2019 Caleb Gallant Michael Eggert
Toggle 05-18-2019 ( 1 )
Bishop England (24-8) 4 Crescent (18-11) 3 05-18-2019 Geoffrey Gilbert (8-2) Jarrett Oakes (9-3) Bishop England wins 3A State Championship
Toggle 05-17-2019 ( 1 )
Blythewood (26-10) 1 Dutch Fork (24-11) 2 05-17-2019 Doug Webb (6-3) Landon Lucas (7-1) Sam Hatcher; Dutch Fork wins 5A State Championship
Toggle 05-15-2019 ( 2 )
Midland Valley (24-8) 7 Eastside (24-5) 8 05-15-2019 Noah Mitchell Seth Richardson Brody Fowler; Eastside wins 4A State Championship
Oceanside (23-8) 2 Landrum (28-2) 4 05-15-2019 Evan Siary (11-0) TJ Provenzano (5-2) Landrum wins 2A State Championship
Toggle 05-14-2019 ( 3 )
Green Sea-Floyds (11-8) 2 McBee (24-4) 7 05-14-2019 Clark Kirkley (7-1) Storm Harrelson (3-2) McBee wins 1A State Championship
Dutch Fork (23-11) 6 Blythewood (26-9) 1 05-14-2019 Ty Olenchuk (6-1) John Lanier (9-3) 5A Finals-Game 2
Bishop England (23-9) 4 Crescent (19-10) 6 05-14-2019 Bryant Ford (8-1) Geoffrey Gilbert (7-1) 3A Finals-Game 2
Toggle 05-13-2019 ( 2 )
Landrum (27-2) 2 Oceanside Collegiate (23-7) 1 05-13-2019 Todd Harris 2A Finals - Game 1
Eastside (23-5) 11 Midland Valley (24-7) 1 05-13-2019 Hunter Taylor (8-0) Brenden Moyer (9-2) 4A Finals - Game 1
Toggle 05-11-2019 ( 3 )
Blythewood (26-8) 2 Dutch Fork (22-11) 1 05-11-2019 Josh Cowan Game1 - 5A Finals
Crescent (18-10) 2 Bishop England (23-8) 3 05-11-2019 Adam Salmorin (6-2) Jarrett Oakes (9-2) 3A Finals - Game 1
McBee (23-4) 2 Green Sea-Floyds (11-7) 0 05-11-2019 Connor Kirkley (6-0-3) Bubba Elliott (3-2-1) 1A Finals - Game 1
Toggle 05-08-2019 ( 11 )
Oceanside Collegiate 13 Gray Collegiate 0 05-08-2019 Cooper Gaskins Dominick McIntosh
River Bluff 2 Dutch Fork 4 05-08-2019 Ty Olenchuk Braiden Fowler Game 1; Rogers
Bishop England 1 Strom Thurmond 2 05-08-2019 Caleb Jones Daniel Brooks Game 1
Green Sea-Floyds 1 Branchville 0 05-08-2019 Storm Harrelson J. Watkins
Crescent 10 Chapman 3 05-08-2019 Bryant Ford Austin Parr
Strom Thurmond 0 Bishop England 11 05-08-2019 Geoffrey Gilbert Game 2
Blythewood 3 JL Mann 0 05-08-2019 Davis Wright Caleb Freeman Steelman
Dutch Fork 6 River Bluff 2 05-08-2019 D. Webb Ricky Williams Game 2
Midland Valley 2 Airport 0 05-08-2019 Fulmer Dalton Mims Richardson, Midland Valley AAAA Lower State Champs
Eastside 3 BHP 5 05-08-2019 Davis Mitchell Game 1
Eastside 2 BHP 0 05-08-2019 Game 2
Toggle 05-07-2019 ( 1 )
BHP 10 Greenville 0 05-07-2019 Roper Bissetta
Toggle 05-06-2019 ( 8 )
Union County 0 Chapman 10 05-06-2019 McSwain Hendrix
Strom Thurmond 3 Gilbert 2 05-06-2019 Will Clark Cooper Braynham
JL Mann 19 Fort Mill 7 05-06-2019 Drew Smith
Summerville 4 Dutch Fork 8 05-06-2019 Andrew Fulmer
Gray Collegiate 5 East Clarendon 1 05-06-2019 Wyatt Kiesler Kyler Odom
Hilton Head 3 Airport 4 05-06-2019 Sightler Richardson
McBee 10 Dixie 0 05-06-2019 Connor Kirkley
Greenville 13 Blue Ridge 3 05-06-2019 Christian Newman Joey Murray
Toggle 05-04-2019 ( 9 )
Bishop England 6 Strom Thurmond 4 05-04-2019 Daniel Brooks Caleb Jones
St. James 1 Dutch Fork 7 05-04-2019 Ty Olenchuk Andrew Leo
Blythewood 6 JL Mann 5 05-04-2019
River Buff 9 Summerville 3 05-04-2019 Jack Benedict White
Airport 8 South Aiken 2 05-04-2019
Hilton Head High School 1 Midland Valley 5 05-04-2019 Moyer Juleseth
Eastside 3 BHP 0 05-04-2019 Taylor McGonigal J. Mershon
Camden 2 Chapman 4 05-04-2019
Dorman 1 Fort Mill 9 05-04-2019 Isaac Beirne Michael Eggert
Toggle 05-02-2019 ( 13 )
Strom Thurmond 7 Aynor 0 05-02-2019 Brycen Patterson Tanner Allen
Bishop England 6 Gilbert 4 05-02-2019 Geoffrey Gilbert Joey Parker
St. James 7 Summerville 12 05-02-2019 Brody Hopkins Andrew Leo
Blythewood 13 Ft. Mill 3 05-02-2019 Landon Lucas Mikey Tepper
BHP 1 Greenville 0 05-02-2019 Davis
Eastside 10 Blue Ridge 3 05-02-2019
South Aiken 7 Hilton Head 8 05-02-2019 JJ Mlodzinski Aj Deibel
JLMann 6 Dorman 5 05-02-2019 Peyton Nelson Dylan Rodgers
Midland Valley 6 Airport 2 05-02-2019 Kohl Fulmer
Chapman 3 Crescent 6 05-02-2019 Ford Parr
Gray Collegiate 5 East Clarendon 4 05-02-2019 McIntosh
Union County 5 Camden 4 05-02-2019 Small Tanner
Oceanside 6 Hannah-Pamplico 1 05-02-2019
Toggle 04-29-2019 ( 13 )
Greer 2 BHP 5 04-29-2019 Roper Howard Game 1
Greer 2 BHP 5 04-29-2019 Gaines Hannah Game 2, District I champs
Andrew Jackson 13 Batesburg-Leesville 7 04-29-2019 Brett Percival Chase Rikard
North Myrtle Beach 2 Hilton Head 4 04-29-2019 Mac Watson Dalton Simpson Game 2 AAAA District VI Champions
Hilton Head 0 North Myrtle Beach 4 04-29-2019 Billy Barlow JR Richardson Game 1
Strom Thurmond 3 Academic Magnet 1 04-29-2019 Jud Childress Steven Holderness AAA District 8 Champions
Bishop England 10 Edisto 0 04-29-2019 AAA District VII Champions
Gilbert 5 Hanahan 4 04-29-2019 Cooper Branham Charlie Mac Toman Zach Shumpert
Pelion 4 Aynor 7 04-29-2019 Game 1
Fort Mill 2 TL Hanna 1 04-29-2019 Isaac Beirne Keenan Sumner AAAAA District 3 Champions
St James 0 Ashley Ridge 2 04-29-2019 Chris Watkins Game 1
South Aiken 3 Bluffton 2 04-29-2019 Sam Swygert AAAA District V Champions
Chapman 9 Woodruff 2 04-29-2019 Jake Cothran AAA District 2 Champions