Menu

HS Scoreboard

Home Team Home Score Visiting Team Visiting Score Game Date Winning Pitcher Losing Pitcher Save
Toggle Yankees (Mid-Atlantic 20's) ( 1 )
Yankees (Mid-Atlantic 20's) 3 Royals (SC 20's) 8 09-23-2018 Ty Olenchuk (Dutch Fork) Border Battle
Toggle Mets (SC 19's) ( 2 )
Mets (SC 19's) 1 Braves (NC 19's) 1 09-23-2018 Border Battle
Mets (SC 19's) 2 Padres (Mid-Atlantic 19's) 1 09-22-2018 Will Smith (Conway) Clay Cox (Byrnes) Border Battle
Toggle Giants (VA 20’s) ( 1 )
Giants (VA 20’s) 4 Royals (SC 20’s) 5 09-22-2018 Samuel Swygert (South Aiken) Cade Austin (Chapin) - Border Battle
Toggle Southwest ( 2 )
Southwest 0 Midwest 2 08-12-2018 Seth Richardson JJ Shelton Cal Herndon
Southwest 2 Southeast 4 08-11-2018 Will Smith Chris Watkins Ethan Salak
Toggle Southeast ( 1 )
Southeast 6 Northwest 6 08-12-2018
Toggle Mideast ( 1 )
Mideast 4 Northeast 10 08-12-2018
Toggle Midwest ( 1 )
Midwest 7 Mideast 5 08-11-2018 Cade Austin Brett Percival Samuel Swygert
Toggle Northwest ( 1 )
Northwest 2 Northeast 7 08-11-2018 Kirby Connell Alex Edmondson
Toggle Dorman (25-8) ( 1 )
Dorman (25-8) 14 River Bluff (25-9) 4 05-19-2018 Hunter Smith Ricky Williams Hennessey; Game 3: Dorman 5A State Champs
Toggle Latta (24-8) ( 1 )
Latta (24-8) 4 Chesnee (17-10) 3 05-19-2018 Hunter Sawyer Nate Lamb Game 3: Latta Wins 2A State Championship
Toggle McBee (22-10) ( 1 )
McBee (22-10) 3 Hannah-Pamplico (18-11) 2 05-19-2018 McBee wins 1A State Championship
Toggle Chesnee (17-9) ( 1 )
Chesnee (17-9) 2 Latta (23-8) 1 05-17-2018 Austin Brown Noah Henderson Game 2, 2A State Finals
Toggle Dorman (24-8) ( 1 )
Dorman (24-8) 7 River Bluff (25-8) 0 05-16-2018 Tanner McCallister Game 2, 5A State Finals
Toggle Chapin (27-6) ( 1 )
Chapin (27-6) 2 Airport (26-7) 1 05-16-2018 William Privette Chapin-AAAA State Champions
Toggle Seneca (22-10) ( 1 )
Seneca (22-10) 0 Bishop England (31-2) 1 05-15-2018 Geoffrey Gilbert Ryan Moore BE-AAA State Champions
Toggle Pee Dee Academy ( 1 )
Pee Dee Academy 3 Robert E Lee Academy 5 05-15-2018 Dustin Kennedy Timmy Felder
Toggle Robert E Lee Academy ( 2 )
Robert E Lee Academy 0 Pee Dee Academy 2 05-14-2018 Garrett McDaniels Windham
Robert E Lee Academy 7 Marlboro Academy 1 05-07-2018 Austin Windham
Toggle Bishop England ( 1 )
Bishop England 2 Seneca 1 05-12-2018 Gregory Sanders Bryson Whaley Leo Albano; Game 1: 3A State Finals
Toggle Latta ( 3 )
Latta 5 Chesnee 3 05-12-2018 McLeod Carmichael Nate Lamb Game 1: 2A State Finals
Latta 5 Johnsonville 4 05-09-2018
Latta 7 Academic Magnet 5 05-05-2018
Toggle Hannah-Pamplico ( 3 )
Hannah-Pamplico 5 McBee 7 05-12-2018 Clark Kirkley Zach Poston Game 1: 1A State Finals
Hannah-Pamplico 3 Lake View 2 05-09-2018 Game 2
Hannah-Pamplico 2 Green Sea Floyds 1 05-07-2018
Toggle River Bluff ( 3 )
River Bluff 9 Dorman 1 05-12-2018 Ricky Williams Michael Eggert Game 1: 5A Finals
River Bluff 4 Lexington 0 05-09-2018 Grant Brittingham Jonathan Howlett
River Bluff 3 West Ashley 1 04-30-2018 Ricky Williams Game 2; River Bluff advances
Toggle Airport ( 1 )
Airport 0 Chapin 8 05-12-2018 Cade Austin Justin Allen Game 1: 4A Finals
Toggle Seneca ( 1 )
Seneca 3 Indian Land 0 05-09-2018 Ryan Moore Nolan Bolt
Toggle Chesnee ( 4 )
Chesnee 7 Ninety-Six 6 05-09-2018
Chesnee 2 Cheraw 1 05-05-2018 Austin Brown Tyson Hill
Chesnee 6 Ninety Six 0 05-03-2018
Chesnee 5 Gray Collegiate 1 04-30-2018 Austin Brown Jonathan Buster
Toggle Dorman ( 4 )
Dorman 13 TL Hanna 15 05-09-2018 Game 1
Dorman 5 TL Hanna 2 05-09-2018 Tanner McCallister Game 2
Dorman 5 TL Hanna 4 05-05-2018 Russell Parry Jackson Kelley Jack Hennessy
Dorman 3 Nation Ford 2 05-03-2018 Tanner McCallister D. Sivec
Toggle South Aiken ( 4 )
South Aiken 4 Airport 11 05-09-2018 Dalton Mims Dalton Lawless Game 2
South Aiken 4 Greenville 1 05-07-2018
South Aiken 1 Airport 12 05-05-2018 Justin Allen Dalton Lawless
South Aiken 1 Greenville 0 05-03-2018 AJ Deibel Christian Newman
Toggle Airport ( 2 )
Airport 1 South Aiken 5 05-09-2018 AJ Deibel Game 1
Airport 8 Wren 0 05-03-2018 Dalton Mims Ryan Ammons
Toggle Chapin ( 1 )
Chapin 2 St. James 3 05-09-2018 Anthony Peck Game 1
Toggle Gilbert ( 3 )
Gilbert 1 Bishop England 2 05-09-2018 Geoffrey Gilbert Game 2
Gilbert 7 Hanahan 4 05-05-2018 Ryan Ouzts Harper
Gilbert 2 May River 0 04-30-2018 Preston Price Josh Patterson
Toggle Bishop England ( 1 )
Bishop England 2 Gilbert 3 05-09-2018 Game 1
Toggle Lake View ( 2 )
Lake View 3 Hannah-Pamplico 4 05-09-2018
Lake View 9 Hannah Pamplico 8 05-05-2018
Toggle St. James ( 4 )
St. James 1 Chapin 6 05-09-2018 Game 2
St. James 6 Lugoff-Elgin 1 05-07-2018 Cam White
St. James 3 Chapin 4 05-05-2018 Cade Austin Nick Bray
St. James 12 Dreher 1 04-30-2018 Nick Bray Jordan Huston St. James advances
Toggle Marlboro Academy ( 1 )
Marlboro Academy 2 Robert E Lee Academy 6 05-08-2018 Dustin Kennedy REL advances to SCISA 2A State Championship series
Toggle Nation Ford ( 3 )
Nation Ford 1 TL Hanna 2 05-07-2018 Daniel Hart Lammers
Nation Ford 3 Riverside 2 05-05-2018
Nation Ford 3 Spartanburg 0 04-30-2018 Bott Nation Ford Advances
Toggle Lexington ( 2 )
Lexington 5 Wando 3 05-07-2018 Jake Wisniewski Derek Sireci
Lexington 5 Wando 2 05-03-2018 Jonathan Howlett Tyler Jones Nate Roof
Toggle Indian Land ( 1 )
Indian Land 3 Pendleton 2 05-07-2018
Toggle Strom Thurmond ( 2 )
Strom Thurmond 0 Gilbert 10 05-07-2018
Strom Thurmond 5 Gilbert 3 05-03-2018 Payton Smith Andy Jackson
Toggle Cheraw ( 1 )
Cheraw 4 Ninety Six 9 05-07-2018
Toggle South Aiken ( 1 )
South Aiken 4 Greenville 1 05-07-2018 Sam Swygert Christian Newman
Toggle Academic Magnet ( 4 )
Academic Magnet 1 Johnsonville 3 05-07-2018
Academic Magnet 4 Johnsonville 1 05-03-2018 Jack Hosley
Academic Magnet 4 Batesburg-Leesville 2 04-30-2018 Game 2; AM advances
Academic Magnet 6 Batesburg-Leesville 0 04-30-2018 Game 1
Toggle Lamar ( 1 )
Lamar 9 Lewisville 6 05-07-2018
Toggle Pendleton ( 1 )
Pendleton 6 Camden 1 05-05-2018 McConnell Bunch
Toggle River Bluff ( 1 )
River Bluff 4 Lexington 1 05-05-2018 Hunter Garris Nate Roof Ricky Williams
Toggle Seneca ( 3 )
Seneca 13 Indian Land 6 05-05-2018 Coleman Smith Furman Wilson
Seneca 13 Indian Land 6 05-05-2018
Seneca 14 Powdersville 2 04-30-2018 Coleman Smith Boyd Seneca District 2 Champions
Toggle Lugoff-Elgin ( 2 )
Lugoff-Elgin 4 AC Flora 3 05-05-2018 Jay Lynch
Lugoff-Elgin 3 Beaufort 4 04-30-2018 Game 1
Toggle Wando ( 1 )
Wando 5 Dutch Fork 0 05-05-2018 Lewis Hanko
Toggle Greenville ( 1 )
Greenville 7 Wren 5 05-05-2018
Toggle Green Sea-Floyds ( 1 )
Green Sea-Floyds 11 East Clarendon 10 05-05-2018
Toggle Strom Thurmond ( 1 )
Strom Thurmond 2 Bishop England 12 05-05-2018 Sanders
Toggle McBee ( 1 )
McBee 7 Lamar 1 05-05-2018
Toggle Dutch Fork ( 1 )
Dutch Fork 0 River Bluff 5 05-03-2018 Grant Brittingham
Toggle Riverside ( 1 )
Riverside 3 TL Hanna 7 05-03-2018 Jackson Lindley Jackson Wilder
Toggle Camden ( 1 )
Camden 1 Indian Land 4 05-03-2018 Nolan Bolt Tate Abbott
Toggle Hanahan ( 1 )
Hanahan 1 Bishop England 11 05-03-2018 Geoffery Gilbert
Toggle Pendleton ( 1 )
Pendleton 2 Seneca 7 05-03-2018 Whaley Simpson
Toggle Blacksburg ( 1 )
Blacksburg 1 Cheraw 11 05-03-2018
Toggle AC Flora ( 1 )
AC Flora 1 Chapin 5 05-03-2018 William Privette Will Bethea
Toggle Barnwell ( 1 )
Barnwell 0 Latta 1 05-03-2018
Toggle Lugoff Elgin ( 1 )
Lugoff Elgin 6 St. James 11 05-03-2018 Anthony Peck
Toggle Lewisville ( 1 )
Lewisville 2 Lamar 3 05-03-2018
Toggle Cane Bay ( 2 )
Cane Bay 2 AC Flora 5 04-30-2018 Caleb Speedy Jordan Game 1
Cane Bay 2 AC Flora 5 04-30-2018 Harmon Cox Craven Baker Cox; Game 2; ACF advances
Toggle Ninety-Six ( 1 )
Ninety-Six 8 Landrum 7 04-30-2018
Toggle Waccamaw ( 2 )
Waccamaw 2 Hanahan 4 04-30-2018 Aidan Hunter Caleb Colegrove Sam Zeron / Hanahan advances
Waccamaw 5 Hanahan 11 04-30-2018 Trey Pooser Brecken Fox Game 1