Menu

HS Scoreboard

Home Team Home Score Visiting Team Visiting Score Game Date Winning Pitcher Losing Pitcher Save
Mauldin 2 Wren 6 02-28-2019 NaturChem Inv
Dutch Fork 3 Dorman 6 02-28-2019
White Knoll 4 South Aiken 4 02-28-2019 Reign Lybrand RBI
Gilbert 3 Chesnee 1 02-28-2019 Sandlapper Shooutout
Aiken 7 Ben Lippen 6 02-28-2019 Sandlapper Shooutout
White Knoll 7 Newberry 5 02-28-2019 Alex Lyon RBI
Cane Bay 7 Brookland-Cayce 3 02-28-2019 RBI
North Myrtle Beach 14 Coastal Christian (NC) 4 02-28-2019 Thompson
Byrnes 8 James Island 7 02-28-2019
Loris 1 Latta 11 02-27-2019 Noah Henderson Lacy Hardee Memorial Championship
Liberty 8 Wade Hampton 2 02-27-2019 Jacob Jackson
Wade Hampton (H) 13 Saluda 3 02-27-2019 Cope Rhinehardt Peach Ridge Invitational
Walhalla 2 Pendleton 1 02-27-2019 Hunter Nichols Fuhr James Hanvey
West-Oak 3 Dixie 2 02-27-2019 Davis Prince
Strom Thurmond 6 Greenwood 7 02-27-2019 Peach Ridge Invitational
JL Mann 4 Laurens 1 02-27-2019 Garrett Parker
Cane Bay 12 Lakewood 0 02-27-2019 JJ Shleton RBI @ White Knoll
South Aiken 15 Newberry 0 02-27-2019 AJ Diebel Red Bank Inv.
Berea 0 Blue Ridge 13 02-27-2019
Powdersville 12 Christ Church 2 02-27-2019 Camden Troyer
Greer 7 Fox Creek 9 02-27-2019 Dalton WIlliams Cam Mitchem....Hub City Classic
North Myrtle Beach 11 Purnell Swett (NC) 0 02-27-2019 Barlow
Barnwell 14 Wagener-Salley 4 02-27-2019 Reagan Martin
Spartanburg 5 Clover 6 02-27-2019 Hunter Fryzowicz Nate Kiser Hub City Classic Championship
Seneca 2 Daniel 5 02-27-2019 Jordan Spearman
Loris 13 Mullins 2 02-26-2019 Jordan Lacy Hardee Memorial Semi Final
Carver's Bay 0 Latta 15 02-26-2019 Peyton Benson Lacy Hardee Memorial Semi Final
Seneca 5 Pickens 6 02-26-2019 Black Cudd
Northside Christian Academy 9 PAC 1 02-26-2019 David Lee Clamp
Mid Carolina 11 Spring Valley 6 02-26-2019 Peach Ridge Invitational
TL Hanna 7 Woodmont 1 02-26-2019 Luke Johnson Phillips Crescent Diamond Classic
Hillcrest 12 Westside 1 02-26-2019 Trotter Harlan 2HR , 2b
Chapman 4 Northwestern 2 02-26-2019 Austin Parr Nelson Crooke
Gaffney 2 Chapman 5 02-26-2019 Nathan Calloway
Liberty 3 Blue Ridge 7 02-26-2019
Daniel 4 Walhalla 1 02-26-2019 Brock Jacobs
Northwestern 1 Gaffney 0 02-26-2019 Dustin Noller Will Rushing
Emerald 2 Abbeville 7 02-26-2019 Peach Ridge Invitational
JL Mann 7 Woodruff 1 02-26-2019 Peyton Nelson
JL Mann 2 Eastside 1 02-26-2019 Caleb Freeman
Berea 3 Wade Hampton 12 02-26-2019
Travelers Rest 3 Powdersville 0 02-26-2019
Christ Church 7 Palmetto 2 02-26-2019
Crescent 5 Dixie 0 02-26-2019 Crescent Diamond Classic
Saluda 1 Greenwood 13 02-25-2019 Peach Ridge Invitational
JL Mann 0 Eastside 2 02-25-2019 Hunter Taylor Myles Daniels
Dreher 2 Fort Mill 7 02-25-2019 Mikey Tepper Brayden Franse
JL Mann 3 Eastside 0 02-25-2019 Dylan Howard Noah Mitchell Drew Smith
Seneca 5 Walhalla 6 02-25-2019 Woodard Moore Hanvey
Ninety Six 8 Midland Valley 13 02-25-2019 Peach Ridge Invitational
Hillcrest 7 Woodruff 1 02-25-2019 Battle of the Piedmont
Hillcrest 14 Woodruff 0 02-25-2019 Battle of the Piedmont
Wade Hampton 3 Blue Ridge 9 02-25-2019 Deyo
Powdersville 10 Palmetto 0 02-25-2019 Bobby Olsen
Travelers Rest 6 Christ Church 1 02-25-2019
Southside Christian 3 Greer 6 02-25-2019
Spartanburg 2 Clinton 1 02-25-2019 Hub City Classic
South Pointe 10 Buford 2 02-25-2019
Batesburg-Leesville 5 Gray Collegiate 4 02-25-2019 Chase Rikard Comporium Invitational
Broome 1 Fox Creek 2 02-25-2019 Hunter Steger 12ks and 2 run HR
Fox Creek 8 Union County 1 02-25-2019 Caleb Baynham...Steger 2 run HR
Northside Christian Academy 9 Heathwood Hall 7 02-25-2019 Jake Amodio
Saluda 4 Midland Valley 7 02-23-2019 Peach Ridge Invitational
Greenwood 7 Emerald 2 02-23-2019 Peach Ridge Invitational
Swansea 1 Fort Mill 19 02-23-2019 Isaac Beirne Ale House Tournament
Spring Valley 6 Wade Hampton (H) 12 02-23-2019 Evan McCutchen Peach Ridge Invitational
Wade Hampton (H) 1 Strom Thurmond 5 02-23-2019 Peach Ridge Invitational
Batesburg-Leesville 6 Bamberg-Ehrhardt 2 02-23-2019 Payton Dawkins Comporium Invitational
Loris 11 Carver's Bay 1 02-23-2019 Kennedy Avant Lacy Hardee Memorial
Carver's Bay 11 Mullins 1 02-23-2019 Lacy Hardee Memorial
Barnwell 12 Calhoun County 1 02-23-2019 Griffin Corley
Crescent 0 Easley 12 02-22-2019 Devyn Bond Bryant Ford
Pelion 15 Wagener-Salley 0 02-22-2019 Dylan Williamson Game Day Turf Invitational
Bamberg-Ehrhardt 1 Orangeburg Prep 4 02-22-2019 Game Day Turf Invitational
Mid Carolina 6 Ninety Six 1 02-22-2019 Peach Ridge Invitational
Strom Thurmond 5 Abbeville 4 02-22-2019 Peach Ridge Invitational
West Oak 4 TL Hanna 12 02-22-2019 Merritt Cain
Andrew Jackson 2 Aiken 4 02-16-2019 DP scrimmage @ Blythewood HS
Greenville 0 Spring Valley 6 02-16-2019 DP Scrimmage @ Blythewood
Wando 4 Greenville 6 02-16-2019 DP Scrimmage @ Blythewood HS
Spring Valley 3 Wando 7 02-16-2019 DP Scrimmage @ Blythewood HS
James Island 10 Phillip Simmons 0 02-16-2019 DP Scrimmage @ Ashley Ridge HS
West Ashley 12 May River 0 02-16-2019 DP Scrimmage @ Ashley Ridge HS
Ashley Ridge 8 Beaufort 1 02-16-2019 DP Scrimmage @ Ashley Ridge HS
Blythewood 14 Nation Ford 0 02-15-2019 DP Scrimmage @ Blythewood
River Bluff 4 Mauldin 8 02-15-2019 DP Scrimmage @ River Bluff HS
Wilson 8 Latta 7 02-15-2019 DP Scrimmage @ Wilson HS
South Florence 8 Cheraw 2 02-15-2019 DP Scrimmage @ S. Florence HS
Darlington 3 Lake View 1 02-15-2019 DP Scrimmage @ S. Florence HS
Laurens 4 Abbeville 12 02-14-2019
Abbeville 6 Greenwood 5 02-11-2019
Cardinal Newman 4 North Augusta 7 02-09-2019 DP Scrimmage LHS Site
Eastside 7 Spartanburg 7 02-09-2019 DP Scrimmage-Dorman Site
Dorman 4 Blythewood 3 02-09-2019 Russell Parry (HR)
Lexington 6 Hillcrest 5 02-09-2019 DP Scrimmage LHS Site
Westwood 4 Pelion 9 02-09-2019 DP Scrimmage Lexington
Boiling Springs 4 JL Mann 1 02-09-2019 Ben Hutchins (HR)
Riverside 11 Greer 3 02-08-2019
Seneca 6 Westside 2 02-07-2019
Laurens 5 Seneca 2 02-06-2019