Menu

HS Scoreboard

Home Team Home Score Visiting Team Visiting Score Game Date Winning Pitcher Losing Pitcher Save
Dorman (25-8) 14 River Bluff (25-9) 4 05-19-2018 Hunter Smith Ricky Williams Hennessey; Game 3: Dorman 5A State Champs
Latta (24-8) 4 Chesnee (17-10) 3 05-19-2018 Hunter Sawyer Nate Lamb Game 3: Latta Wins 2A State Championship
McBee (22-10) 3 Hannah-Pamplico (18-11) 2 05-19-2018 McBee wins 1A State Championship
Chesnee (17-9) 2 Latta (23-8) 1 05-17-2018 Austin Brown Noah Henderson Game 2, 2A State Finals
Dorman (24-8) 7 River Bluff (25-8) 0 05-16-2018 Tanner McCallister Game 2, 5A State Finals
Chapin (27-6) 2 Airport (26-7) 1 05-16-2018 William Privette Chapin-AAAA State Champions
Seneca (22-10) 0 Bishop England (31-2) 1 05-15-2018 Geoffrey Gilbert Ryan Moore BE-AAA State Champions
Pee Dee Academy 3 Robert E Lee Academy 5 05-15-2018 Dustin Kennedy Timmy Felder
Robert E Lee Academy 0 Pee Dee Academy 2 05-14-2018 Garrett McDaniels Windham
Bishop England 2 Seneca 1 05-12-2018 Gregory Sanders Bryson Whaley Leo Albano; Game 1: 3A State Finals
Latta 5 Chesnee 3 05-12-2018 McLeod Carmichael Nate Lamb Game 1: 2A State Finals
Hannah-Pamplico 5 McBee 7 05-12-2018 Clark Kirkley Zach Poston Game 1: 1A State Finals
River Bluff 9 Dorman 1 05-12-2018 Ricky Williams Michael Eggert Game 1: 5A Finals
Airport 0 Chapin 8 05-12-2018 Cade Austin Justin Allen Game 1: 4A Finals
Seneca 3 Indian Land 0 05-09-2018 Ryan Moore Nolan Bolt
Chesnee 7 Ninety-Six 6 05-09-2018
Dorman 13 TL Hanna 15 05-09-2018 Game 1
River Bluff 4 Lexington 0 05-09-2018 Grant Brittingham Jonathan Howlett
South Aiken 4 Airport 11 05-09-2018 Dalton Mims Dalton Lawless Game 2
Airport 1 South Aiken 5 05-09-2018 AJ Deibel Game 1
Chapin 2 St. James 3 05-09-2018 Anthony Peck Game 1
Gilbert 1 Bishop England 2 05-09-2018 Geoffrey Gilbert Game 2
Bishop England 2 Gilbert 3 05-09-2018 Game 1
Latta 5 Johnsonville 4 05-09-2018
Lake View 3 Hannah-Pamplico 4 05-09-2018
St. James 1 Chapin 6 05-09-2018 Game 2
Dorman 5 TL Hanna 2 05-09-2018 Tanner McCallister Game 2
Hannah-Pamplico 3 Lake View 2 05-09-2018 Game 2
Marlboro Academy 2 Robert E Lee Academy 6 05-08-2018 Dustin Kennedy REL advances to SCISA 2A State Championship series
Robert E Lee Academy 7 Marlboro Academy 1 05-07-2018 Austin Windham
Nation Ford 1 TL Hanna 2 05-07-2018 Daniel Hart Lammers
Lexington 5 Wando 3 05-07-2018 Jake Wisniewski Derek Sireci
Indian Land 3 Pendleton 2 05-07-2018
St. James 6 Lugoff-Elgin 1 05-07-2018 Cam White
Strom Thurmond 0 Gilbert 10 05-07-2018
Cheraw 4 Ninety Six 9 05-07-2018
South Aiken 4 Greenville 1 05-07-2018 Sam Swygert Christian Newman
Academic Magnet 1 Johnsonville 3 05-07-2018
Hannah-Pamplico 2 Green Sea Floyds 1 05-07-2018
Lamar 9 Lewisville 6 05-07-2018
South Aiken 4 Greenville 1 05-07-2018
Pendleton 6 Camden 1 05-05-2018 McConnell Bunch
River Bluff 4 Lexington 1 05-05-2018 Hunter Garris Nate Roof Ricky Williams
Seneca 13 Indian Land 6 05-05-2018 Coleman Smith Furman Wilson
Chesnee 2 Cheraw 1 05-05-2018 Austin Brown Tyson Hill
St. James 3 Chapin 4 05-05-2018 Cade Austin Nick Bray
Lugoff-Elgin 4 AC Flora 3 05-05-2018 Jay Lynch
Dorman 5 TL Hanna 4 05-05-2018 Russell Parry Jackson Kelley Jack Hennessy
Seneca 13 Indian Land 6 05-05-2018
South Aiken 1 Airport 12 05-05-2018 Justin Allen Dalton Lawless
Nation Ford 3 Riverside 2 05-05-2018
Wando 5 Dutch Fork 0 05-05-2018 Lewis Hanko
Greenville 7 Wren 5 05-05-2018
Gilbert 7 Hanahan 4 05-05-2018 Ryan Ouzts Harper
Green Sea-Floyds 11 East Clarendon 10 05-05-2018
Latta 7 Academic Magnet 5 05-05-2018
Strom Thurmond 2 Bishop England 12 05-05-2018 Sanders
McBee 7 Lamar 1 05-05-2018
Lake View 9 Hannah Pamplico 8 05-05-2018
South Aiken 1 Greenville 0 05-03-2018 AJ Deibel Christian Newman
Airport 8 Wren 0 05-03-2018 Dalton Mims Ryan Ammons
Dorman 3 Nation Ford 2 05-03-2018 Tanner McCallister D. Sivec
Dutch Fork 0 River Bluff 5 05-03-2018 Grant Brittingham
Riverside 3 TL Hanna 7 05-03-2018 Jackson Lindley Jackson Wilder
Academic Magnet 4 Johnsonville 1 05-03-2018 Jack Hosley
Camden 1 Indian Land 4 05-03-2018 Nolan Bolt Tate Abbott
Hanahan 1 Bishop England 11 05-03-2018 Geoffery Gilbert
Strom Thurmond 5 Gilbert 3 05-03-2018 Payton Smith Andy Jackson
Pendleton 2 Seneca 7 05-03-2018 Whaley Simpson
Blacksburg 1 Cheraw 11 05-03-2018
AC Flora 1 Chapin 5 05-03-2018 William Privette Will Bethea
Chesnee 6 Ninety Six 0 05-03-2018
Barnwell 0 Latta 1 05-03-2018
Lugoff Elgin 6 St. James 11 05-03-2018 Anthony Peck
Lexington 5 Wando 2 05-03-2018 Jonathan Howlett Tyler Jones Nate Roof
Lewisville 2 Lamar 3 05-03-2018
St Andrews 3 Robert E Academy 4 05-01-2018 Jenkins McCullum REL advances to SCISA 2A Semi-Finals
Cane Bay 2 AC Flora 5 04-30-2018 Caleb Speedy Jordan Game 1
Cane Bay 2 AC Flora 5 04-30-2018 Harmon Cox Craven Baker Cox; Game 2; ACF advances
Lugoff-Elgin 3 Beaufort 4 04-30-2018 Game 1
Gilbert 2 May River 0 04-30-2018 Preston Price Josh Patterson
Chesnee 5 Gray Collegiate 1 04-30-2018 Austin Brown Jonathan Buster
Ninety-Six 8 Landrum 7 04-30-2018
Nation Ford 3 Spartanburg 0 04-30-2018 Bott Nation Ford Advances
Indian Land 6 Chapman 5 04-30-2018 Indian Land Advances
St. James 12 Dreher 1 04-30-2018 Nick Bray Jordan Huston St. James advances
River Bluff 3 West Ashley 1 04-30-2018 Ricky Williams Game 2; River Bluff advances
Seneca 3 Powdersville 5 04-30-2018 Osment Ryan Moore Boyd
Seneca 14 Powdersville 2 04-30-2018 Coleman Smith Boyd Seneca District 2 Champions
Waccamaw 2 Hanahan 4 04-30-2018 Aidan Hunter Caleb Colegrove Sam Zeron / Hanahan advances
Waccamaw 5 Hanahan 11 04-30-2018 Trey Pooser Brecken Fox Game 1
Academic Magnet 4 Batesburg-Leesville 2 04-30-2018 Game 2; AM advances
Academic Magnet 6 Batesburg-Leesville 0 04-30-2018 Game 1
Lugoff-Elgin 10 Beaufort 4 04-30-2018 Game 2; L-E advances
Robert E Lee Academy 15 St Andrews 0 04-30-2018 Dustin Kennedy
TL Hanna 2 Northwestern 4 04-30-2018 Rob Hughes Will McGregor Game 1
Lexington 8 West Florence 2 04-30-2018 Jake Wisniewski Ryan Florio Lexington advances
Pee Dee Academy 15 Oakbrook Prep 0 04-30-2018 Garrett McDaniels Drake Hamrick
Riverside 6 Easley 15 04-30-2018 Game 1
Bishop England 12 Swansea 2 04-30-2018 Bishop England advances